Nač máme ruce?
Ano, to bychom se mohli Stvořitele, a je jedno kdo to je, otázat. V současnosti třeba taková hospodyně musí umět ovládat všelijaké přístroje, tedy techniku, a tak vlastně ruce nezaměstnává. Jen jimi mačká různé knoflíky a časovače, pokud ovšem nemá vše na hlasové ovládání. Ani taková doba už není daleko. Naopak, už nám klepe na dveře a kdo zaspí, bude mít asi v budoucnu smůlu. Muži se s technikou umí vypořádat rychleji, a tak je možné, že bude domácnost ovládat on. Tedy, mačkat různé knoflíky a poroučet robotům, kteří budou třeba uklízet.
K takovým novotám se každý postavit neumí. Můj partner opravil sousedům spoustu věcí, vždy si nějak věděl rady. Ale co přišla bezdrátová technika, skončil. Prý tomu nerozumí a nechápe to. Spárovat telefon s hodinkami mu trvá půl hodiny. A to se u toho vzteká. Blůtůth, jak říká, ho pouze irituje a zatvrzele používá místo tohoto druhu přenosu stále kabely. Prý tak vidí, kam mu, co jde. Každý jsme nějaký a každý máme k technickým záležitostem jiný vztah a jiný přístup. Já ji používám pokud musím, ale nesnažím se ji nějak chápat. Pokud dělá, co chci já, nemám problém. Pokud ovšem začne zlobit, sama si poradit neumím.
Pro takové lidi jsou většinou servisy neboli opravny. Bohužel velká většina věcí se opravit nedá, neb jsou to zálisky z umělé hmoty, takže se to musí celé vyměnit, nebo je oprava natolik drahá, že se prostě tato investice nevyplatí. A tu pak máme souvislost s tím, že se musí taková věc ekologicky zlikvidovat. Třeba stará lednice nebo pračka. V době, kdy jeden zaoceánský parník znečistí ovzduší jak tisícovka aut. Jak to máte vy? Jste zruční a s technikou si rozumíte? Nebo také musíte někam za někým zajít, aby vám třeba propojil počítač s mobilem? Pokud to zvládnete sami, moc si nefanděte. Prý to zvládla i cvičená opice někde v pokusné laboratoři. A ani si nečetla postup.